Uspjesi gimnazijalaca u šahu

2
665

Nakon osvojenog prvog mjesta u pojedinačnoj konkurenciji i drugog mjesta u ekipnom dijelu Gradskog takmičenja u šahu koje je održano u Medicinskoj školi u Bihaću, naši učenici su se plasirali na Kantonalno takmičenje koje je održano 8. maja 2018. godine  u Cazinu u sklopu dana školskog sporta USK-a “Džemil Šalak”. Bihaćku gimnaziju predstavljala su dva učenika – Anamarija Franjić, učenica II b odjeljenja i Hamza Huseinbašić, učenik II c odjeljenja, a njihov mentor bila je profesorica Amela Balić. Anamarija i Hamza su u pojedinačnoj konkurenciji osvojili treće mjesto, dok je Hamza sudjelovao još i u ekipnom dijelu takmičenja kao član ekipe Elektrotehničke i drvoprerađivačke  škole Bihać, gdje je ostvario dvije uvjerljive pobjede i osvojio drugo mjesto.

Čestitamo našim učenicima Anamariji i Hamzi i želimo mnogo uspjeha u budućnosti!

Prilog pripremila: Hana Vojić

Comments are closed.

Pročitaj i ovo

Iz Bihaća u Maribor, iz Maribora u prošlost

Ove godine je Gimnazija ”Bihać” zajedno s partnerskom školom iz Republike Slov…