Upis je počeo!!! Opći smjer, računarsko-informatički smjer, DSD odjeljenje!!!

2
2,061

 

 

Obavijest

 

            Obavještavamo sve učenike koji su završili osnovnu školu da je počeo upis u prvi razred JU Gimnazija “Bihać”.

Upis traje do 29.6.2018. godine, a ove godine Gimnazija nudi:

1.OPĆI SMJER 

2.RAČUNARSKO-INFORMATIČKI SMJER (Više informacija!!!)

Potrebno je dostaviti:

  • prijavu za upis učenika(prijavu možete preuzeti na linku ili u prostorijama škole pri upisu)
  • svjedodžbu o završenom IX razredu (original)
  • uvjerenje o uspjehu VIII razreda osnovne škole
  • izvod iz matične knjige rođenih

Gimnazija školske 2018/19. godine planira upisati i jedno DSD odjeljenje. To odjeljenje bi trebalo izučavati njemački jezik 4 ili 5 sati sedmično, za razliku od ostalih odjeljenja koja će njemački jezik učiti 3 sata. DSD odjeljenje može biti u sklopu bilo kojeg od ponuđenih smjerova. Na kraju gimnazijskog školovanja, DSD odjeljenje će imati priliku polagati ispit ispred komisije koja dolazi iz Njemačke, i ukoliko ga uspješno položi dobiće B2 ili C1 diplomu sa kojom mogu upisati fakultet u Njemačkoj, Austriji i sl, bez gubljenja jedne godine na učenje njemačkog jezika, što je danas uobičajena praksa.

 

Direktor škole: Jasmin Hodžić, prof.

 

Comments are closed.

Pročitaj i ovo

Elaborat za uvođenje izbornih područja i računarsko-informatičkog smjera u JU Gimnazija “Bihać”

Obavještavamo sve roditelje i učenike da u prilogu ovog oglasa mogu pronaći Elaborat za uv…