Upis je počeo! Računarsko-informatički smjer, izborna područja, DSD odjeljenje!

1
2,576

Obavijest

Obavještavamo sve učenike koji su završili osnovnu školu da je počeo upis u prvi razred JU Gimnazije “Bihać”. Upis traje do 2. 7. 2021. godine, a ove godine Gimnazija nudi:

 1. OPĆI SMJER a) Stari program b) Novi program- izborna područja
 2. RAČUNARSKO-INFORMATIČKI SMJER

Potrebno je dostaviti:

 • prijavu za upis učenika (prijavu možete preuzeti na linku ili u prostorijama škole pri upisu)
 • svjedodžbu o završenom IX razredu (original)
 • uvjerenje o uspjehu VIII razreda osnovne škole
 • izvod iz matične knjige rođenih

Gimnazija školske 2021/22. godine planira upis računarsko-informatičkog smjera, te općeg smjera unutar kojeg osim starog nudi i novi program – izborna područja. Riječ je o jedinstvenom i inovativnom planu i programu za gimnazije unutar kojeg je učenicima ponuđeno da nakon završenog drugog razreda mogu birati neko područje koje će slušati u trećem i četvrtom razredu. Od izbornih područja učenicima će biti ponuđeno:

 • jezičko
 • matematičko-informatičko
 • prirodno
 • društveno
 • sportsko

U 2021/22. godini planiran je upis DSD odjeljenja To odjeljenje bi trebalo izučavati njemački jezik 4 ili 5 sati sedmično, za razliku od ostalih odjeljenja koja će njemački jezik učiti 3 sata. DSD odjeljenje može biti u sklopu bilo kojeg od ponuđenih smjerova i programa. Na kraju gimnazijskog školovanja, DSD odjeljenje će imati priliku polagati ispit ispred komisije koja dolazi iz Njemačke, i ukoliko ga uspješno položi dobiće B2 ili C1 diplomu sa kojom mogu upisati fakultet u Njemačkoj, Austriji i sl, bez gubljenja jedne godine na učenje njemačkog jezika, što je danas uobičajena praksa.

Direktor škole: Jasmin Hodžić, prof.

 • Konkurs

  Obavještavaju se svi zainteresovani kandidati da na priloženom linku mogu preuzeti tekst k…
 • Informacija o upisu!

  OBAVIJEST Upis učenika obavit će se u ponedjeljak 6.9.2021. godine prema rasporedu: prvi i…
 • Spisak učenika prvih razreda po odjeljenjima

      Obavijest   Obavještavaju se učenici prvih razreda da u prilogu ovog og…
Comments are closed.

Pročitaj i ovo

Obavijest