Učenik naše škole pobjednik Science@Home Challenge

0
306

Asocijacija za napredak nauke i tehnologije (ANNT) organizirala je takmičenje za učenike srednjih škola iz BiH pod nazivom Science@Home Challenge. Takmičenje je počelo 6.aprila, a učesnici su u protekla 2 mjeseca imali priliku pokazati znanje i snalažljivost kroz zadatke iz matematike, fizike i informatike. Zadaci su bili inspirirani naučno-tehnološkim izazovima uzrokovanim pojavom korona virusa poput modeliranja širenja zaraze, razumijevanja fizike vještačkog disanja te optimiziranja proizvodnje zaštitnih sredstava.


Više od 90 učenika je bilo prijavljeno na takmičenje, a njih 18 je ostalo u izazovu do samog kraja.
Učešće u takmičenju uzeo je i učenik naše škole Dženan Midžić, učenik 1.b odjeljenja. Iako jedini iz naše škole i jedan od najmlađih učesnika takmičenja, Dženan je postao pobjednik ovog takmičenja na čemu mu upućujemo iskrene čestitke.
Tri najbolja takmičara i osvajači nagrada su:

1.Dženan Midžić, Gimnazija Bihać-500 KM

2. Fatih Žgalj, Prva bošnjačka gimnazija Sarajevo-400 KM

3. Marko Vučić, Gimnazija Banja Luka- 300 KM

Bravo Dženane, idemo dalje.

Kolektiv JU Gimnazija “Bihać”

Comments are closed.

Pročitaj i ovo

Obavijest o rasporedu!