Učenici Gimnazije „Bihać“ u posjeti Istanbulu

1
1,094

Dvadeset naših učenika, zajedno s tri profesora i  direktorom škole  su u periodu od 5. do 10. novembra boravili u Istanbulu, u Turskoj.

Ova posjeta bila je proizvod saradnje bihaćke Gimnazije s istanbulskom školom İstanbul Kadıköy Lisesi, a njen cilj bio je upoznavanje učenika s kulturom i običajima njihovih vršnjaka, te pronalaženje sličnosti i razlika u obrazovnom sistemu naše i  istanbulske škole. Učenici su bili smješteni u internatu.

U periodu boravka u Turskoj, posjetili su najpoznatije kulturne i historijske znamenitosti prelijepog Istanbula, od kojih su im najupečatljiviji svakako  bili park Miniatürk,  Plava džamija i Aja Sofija. Međutim, na njih su najveći utisak ipak ostavila prijateljstva koja su tamo stekli, stoga se svi nadamo da će posjeta uskoro biti uzvraćena.

Više detalja o ovom putovanju, moći ćete pronaći u putopisu naše učenice…

autor: Elma Keserović

Comments are closed.

Pročitaj i ovo

“Žene sa Une”: Radionica za srednjoškolce u Gimnaziji “Bihać”

U prostorijama JU Gimnazije “Bihać” 27. februara održana je radionica pod nazivom “Napušta…