Sretan Dan nezavisnosti!

2
400

Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine je praznik koji se obilježava 1. marta svake godine. Punoljetni građani tadašnje SRBiH glasali su o nezavisnosti Bosne i Hercegovine na referendumu koji je održan 29. februara i 1. marta 1992. godine. 

Zemlje članice Evropske zajednice priznale su Bosnu i Hercegovinu 6. aprila 1992. godine, a Sjedinjene Američke Države dan kasnije, 7. aprila. Bosna i Hercegovina je 22. maja 1992. godine primljena u punopravno članstvo Ujedinjenih naroda.

Parlament je 28. februara 1995. godine donio odluku da se 1. mart slavi kao Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine.

Svim državljanima BiH od srca čestitamo Dan nezavisnosti naše domovine!

Comments are closed.

Pročitaj i ovo

Gimnazija “Bihać ” u Bihaću ima federalnog pobjednika na ovogodišnjem takmičenju iz fizike!

JU Gimnazija “Bihać ” u Bihaću ima federalnog pobjednika na ovogodišnjem takmi…