Školski odbor je organ upravljanja. Školski odbor imenuje se i razrješava u skladu sa Zakonom o ministarskim i drugim vladinim imenovanjima Federacije BiH. Školski odbor odgovoran je za utvrđivanje i provođenje politike škole, generalno rukovođenje radom škole i efikasno korištenje kadrovskih i materijalnih resursa, a naročito:
a) donosi godišnji program rada škole
b) odlučuje o poslovanju škole
c) usvaja izvještaj o finansijskom poslovanju
d) raspisuje konkurs-oglas za direktora/direktoricu, nastavnike/ce i ostalo osoblje i vrši njihov izbor
e) usvaja pravila škole
f) odlučuje o žalbama roditelja na izrečene disciplinske mjere
g) odlučuje o prigovorima radnika
h) odlučuje o prestanku prava nastavnika/ca, stručnih suradnika/ca i suradnika/ca
i) odgovara osnivaču za rezultate rada
j) usvaja izvještaj o realizaciji godišnjeg programa rada škole
k) razmatra plan upis učenika/ica
l) vrši i druge poslove u skladu sa zakonom i pravilima škole

Članovi/članice školskog odbora biraju se iz reda osoblja škole, osnivača škole, lokalne zajednice i
roditelja. Školski odbor ima 5 članova/članica. Jedan/na član/ članica imenuje se iz reda osnivaèa, dva/dvije iz reda osoblja škole, jedan/na iz reda roditelja i jedan/na iz lokalne zajednice. Školski odbor JU Gimnazija ˝Bihać˝ čine:

Behrem Aida
član