Proglašni pobjednici literarnog konkursa „Kultura nenasilja“

Organizacija Glas žene  u okviru projekta  „Kultura nenasilja i mira kod mladih u USK-a„ organizirala je literarni konkurs na temu  “Nenasiljem do mira”. Konkurs je bio otvoren do 2.12.2018. godine.

Komisija je izabrala tri najbolja rada, pobjednici su dobili novčane nagrade i diplome koje su im uručene u prostorijama organizacije.

Emina Dizdar, učenica trećeg razreda Gimnazije „Bihać“, osvojila je prvo mjesto, a učenica prvog razreda Lejla Botonjić treće mjesto.

Drugo mjesto pripalo je Mehemdu Mahmutoviću, studentu Ekonomskog fakulteta, također bivšem gimnazijalcu.

Čestitamo našim učenicama i njihovim profesorima bosanskog/srpskog/hrvatskog jezika, te im želimo puno sreće na budućim literarnim konkursima!

Ema Selimović

Ambasada Republike Koreje donirala tri laptopa Gimnaziji „Bihać“

Vlada USK-a, preko Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta USK-a, uz pomoć UNDP-…