Posjeta učenika i profesora iz Ogulina

1
691

Naša škola već drugu godinu organizuje druženja sa učenicima i profesorima iz Gimnazije „Bernardina Frankopana“ iz Ogulina, prijateljske škole u Republici Hrvatskoj. U ponedeljak, 23. 04. 2018. g. našu školu i grad posjetilo je 70 učenika i 7 profesora iz ove škole, a njima su se pridružili i 56 učenika, 2 profesora i direktor Gimnazije ”Bihać”. Ove godine umjesto druženja u školi i gradu, a na molbu naših gostiju, druženje je organizirano na području Nacionalnog parka ”Una”, tačnije u naselju Martin Brod. Nakon obilaska slapova Martin Broda, manastira Rmanj te drugih atraktivnih destinacija u i okolini naselja, veći dio dana je druženje nastavljeno na obližnjem izletištu Lučica, na obalama rijeke Unac. Dan je protekao u sportskim igrama, zabavnim radionicama, zajedničkom ručku i dodatnom upoznavanju. U povratku su se domaćini i gosti neko vrijeme zadržali i u samom gradu. Iduće druženje, odnosno posjeta Ogulinu, dogovoreno je za septembar 2018. godine, te je također odlučeno da posjete ubuduće budu dvodnevne. Tako ćemo imati prilike da se još više zbližimo i upoznamo, a dodatno vrijeme će nam omogućiti bogatije i korisnije sadržaje posjeta.  Za organizaciju i sam prijem gosti su imali samo riječi hvale te izrazili zadovoljstvo što ova druženja polako prelaze u tradiciju.

Adnan Mujakić

 

         

Comments are closed.

Pročitaj i ovo

Iz Bihaća u Maribor, iz Maribora u prošlost

Ove godine je Gimnazija ”Bihać” zajedno s partnerskom školom iz Republike Slov…