JU GIMNAZIJA “BIHAĆ” u finalu najvećeg državnog takmičenja iz informatike

0
366

U subotu, 13. aprila 2019. godine, u Travniku, je održano polufinale državnog takmičenja pod nazivom “ITChallenge”. Ove godine učešće je uzelo 96 ekipa, 288 učesnika. Među učesnicima i zaljubljenicima IT djelatnosti po prvi put su bili naši učenici i to:

  1. Balić Sabahudin ID (računarsko-informatički smjer),
  2. Dizdarević Faris IIB (opći smjer) i
  3. Imširović Elvedin IID (opći smjer).

Pravila i propozicije takmičenja su takva da mogu učestvovati učenici svih škola iz svih razreda kao tročlana ekipa. Takmiče se iz oblasti  informacionih tehnologija, programiranja, poznavanja rada na računaru, dijelova računara, računarskih programa itd. Naši učenici kao ekipa “gimbi” su ostvarili izuzetan rezultat i pokazali mnogo znanja, te uspjeli da se plasiraju u finalno takmičenje koje će se održati 20.4.2019. godine u Maglaju. Učenicima čestitamo na ostvarenom rezultatu, te im želimo puno sreće, uspjeha i da dostojanstveno predstave našu školu u finalu ovog državnog takmičenja.

Comments are closed.

Pročitaj i ovo

Obavijest o početku nastave!

OBAVIJEST Obavještavaju se svi učenici i uposlenici JU Gimnazija “Bihać” da će…