JU GIMNAZIJA “BIHAĆ” u finalu najvećeg državnog takmičenja iz informatike

0
476

U subotu, 13. aprila 2019. godine, u Travniku, je održano polufinale državnog takmičenja pod nazivom “ITChallenge”. Ove godine učešće je uzelo 96 ekipa, 288 učesnika. Među učesnicima i zaljubljenicima IT djelatnosti po prvi put su bili naši učenici i to:

 1. Balić Sabahudin ID (računarsko-informatički smjer),
 2. Dizdarević Faris IIB (opći smjer) i
 3. Imširović Elvedin IID (opći smjer).

Pravila i propozicije takmičenja su takva da mogu učestvovati učenici svih škola iz svih razreda kao tročlana ekipa. Takmiče se iz oblasti  informacionih tehnologija, programiranja, poznavanja rada na računaru, dijelova računara, računarskih programa itd. Naši učenici kao ekipa “gimbi” su ostvarili izuzetan rezultat i pokazali mnogo znanja, te uspjeli da se plasiraju u finalno takmičenje koje će se održati 20.4.2019. godine u Maglaju. Učenicima čestitamo na ostvarenom rezultatu, te im želimo puno sreće, uspjeha i da dostojanstveno predstave našu školu u finalu ovog državnog takmičenja.

 • Podjela svjedodžbi

  Obavještavaju se učenici da će se podjela svjedodžbi za školsku 2019./2020. godinu održati…
 • RANG LISTA!

  OBAVIJEST Obavještavaju se učenici da u prilogu ove obavijesti mogu preuzeti rang listu pr…
 • Upisi su u toku!

  Obavještavamo sve zainteresovane buduće gimnazijalce da je upis u JU Gimnazija “Biha…
Comments are closed.

Pročitaj i ovo

Podjela svjedodžbi

Obavještavaju se učenici da će se podjela svjedodžbi za školsku 2019./2020. godinu održati…