Još jedan odličan rezultat: Gimnazijalci drugi na regionalnom takmičenju “Most matematike”

U Vrnjačkoj Banji 18. i 19. maja 2019. godine održano je finale kviza “Most matematike” u kojem je prvi put učestvovala i Gimnazija “Bihać”. Našu školu predstavljali su učenici:

1. Alen Hrnjić (Id)
  2. Filip Vorih (Id)
  3. Ena Mahmutović (IIIa)
  4. Farah Hesham Nafi (IIIa)

U finalu su se takmičile škole iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore i Makedonije koje su bile podijeljene u četiri kategorije: osnovne škole niži razredi, osnovne škole viši razredi, srednje stručne škole i gimnazije.

Prvog dana takmičenja timovi su predstavljali svoje projekte na temu SAT. Projekt tima naše škole “Istraživanje i matematičko modeliranje kretanja kazaljki sata Big Ben” proglašen je najboljim u kategoriji gimnazija. Drugog dana takmičenja održan je kviz koji obuhvata tri igre: matematičke pitalice, geometrijski izazov i matematički buket. U svojoj kategoriji ekipa JU Gimnazije “Bihać” osvojila je drugo mjesto.

Učenicima i njihovoj mentorici, profesorici Sanji Mihić, čestitamo na odličnim rezultatima!

Ema Selimović

Obavijest o početku nastave

Obavještavamo učenike i uposlenike da će se u skladu s Odlukom Općinskog suda u Bihaću od …