Guiseppe Verdi — Trubadur

0
118

Guiseppe Verdi — Trubadur


Nekolicina učenika bihaćke gimnazije, su zajedno sa svojim profesorima, 13.12. posjetili HNK u Zagrebu. Tamo se izvodila opera Guiseppea Verdija, Trubadur. Cilj posjete nije bila samo opera, nego i uzbuđenje koje je pružao adventski, zagrebački ugođaj. Ulice, trgovi, zgrade, prodajni centri, sve je bilo okićeno kao na novogodišnjim čestitkama.Ulični prodavači su na štandovima nudili tople napitke,a neodoljivi miris fritula mamio je prolaznike i posjetioce.  Zadivilo nas je arhitektonsko rješenje bogato ukrašene pozorišne dvorane, bajkovitog, gotovo nestvarnog izgleda. Ogromni, skupocjeni luster, freske po zidovima i plafonima, balkoni i “čipkaste” lože, ostavili su nas bez daha.O samoj operi neću pisati, to je zasebna, vrlo uzbudljiva priča. Opijeni fantastičnom izvedbom i još pod utiskom raspleta operne fabule, šuteći smo sjeldali autobus, koji nas je u zimskoj snježnoj noći, vozio nazad u Bihać. U naš grad.


Melina Nukić, 4b

  • Obavijest o početku nastave!

    OBAVIJEST Obavještavaju se svi učenici i uposlenici JU Gimnazija “Bihać” da će…
  • Vozim iako ne hodam

    Savez udruženja paraplegičara i oboljelih od dječije paralize Unsko-sanskog kantona u Gimn…
  • Volonterski rad bihaćkih gimnazijalaca

    Ako biste upitali nas mlade ljude, šta je to što nam život čini nepredvidivim, teškim, u i…
Comments are closed.

Pročitaj i ovo

Vozim iako ne hodam

Savez udruženja paraplegičara i oboljelih od dječije paralize Unsko-sanskog kantona u Gimn…