Gimnazijalka Hana Piralić najuspješnija kadetkinja Grada Bihaća u 2019. godini

3
181

Nakon uspješnog nastupa u Azerbejdžanu gimnazijalka Hana Piralić osvojila je bronzanu medalju na Evropskom kupu za kadete i kadetkinje “U18” koji je održan 27.10.2019. godine u Kopru na kojem je učestvovalo 380 takmičara i takmičarki iz 25 zemalja svijeta.  Hani je ovo bilo posljednje takmičenje u konkurenciji kadetkinja te je u svom kadetskom stažu osvojila dvije bronzane medalje na prvenstvima Balkana i dvije medalje na evropskim kupovima.

Početkom svake kalendarske godine Sportski savez BiH, ali i Sportski savez USK-a uručuju nagrade i priznanja za najistaknutije sportiste, a Hanin rad u 2019. godini su prepoznali i jedan i drugi savez. U prostorijama Narodnog pozorišta u Sarajevu Hani je uručeno priznanje “Sportska nada”, a na tradicionalnoj manifestaciji Izbora najboljeg sportiste Grada Bihaća proglašena je najuspješnijom kadetkinjom u 2019. godini.

Našoj Hani čestitamo na odličnim rezultatima te joj želimo mnogo sreće i sportskih medalja u budućnosti!  

Amina Šehić

Comments are closed.

Pročitaj i ovo

“Žene sa Une”: Radionica za srednjoškolce u Gimnaziji “Bihać”

U prostorijama JU Gimnazije “Bihać” 27. februara održana je radionica pod nazivom “Napušta…