Gimnazijalci – prvaci Kantona u matematici

0
785

Na danas održanom Kantonalnom takmičenju iz matematike u Drugoj srednjoj školi u Cazinu naši učenici ostvarili su zapažene rezultate. Naime, takmičenje je održano na nivou gradiva koje se uči po razredima, a Gimnaziju su predstavljali sljedeći učenici:

Zirić Haris Ib (6. mjesto) i Kulenović Deni Ic (7. mjesto);

Dupanović Nimaj IIc (7. mjesto), Vojić Elma IId (8. mjesto) i Ćehić Neira IIc (9. mjesto);

Horozović Maida III a (1. mjesto) i Behić Samra III b (2. mjesto);

Ivaniš David IV e (1. mjesto), Crnkić Rijalda IV b (4. mjesto) i Piralić Ela IV b (10. mjesto).

Posebno raduje činjenica da su naši učenici Maida Horozović i David Ivaniš pobjednici takmičenja u svojim kategorijama, i oni će zajedno sa Samrom Behić i Rijaldom Crnkić predstavljati Gimnaziju na predstojećem federalnom takmičenju.

Čestitamo našim takmičarima i njihovim mentorima, Zori Janković, Almi Jusanović i Muharemu Mušiću!

Profesoru Muharemu Mušiću i njegovim prvacima želimo puno sreće!

Comments are closed.

Pročitaj i ovo

Iz Bihaća u Maribor, iz Maribora u prošlost

Ove godine je Gimnazija ”Bihać” zajedno s partnerskom školom iz Republike Slov…