Gimnazijalci posjetili Nuklearnu elektranu “Krško”

Dana 25.4.2019. godine maturanti JU Gimnazije”Bihać” posjetili su Nuklearnu elektranu “Krško” gdje su gledali kratku prezentaciju i slušali predavanja o radu nuklearne elektrane. Budući da je ekskurzija bila edukativnog karaktera, učenici su imali priliku postavljati pitanja i upotpuniti svoje znanje o elektranama s Westinghouseovim tlakovodnim reaktorom, parogeneratorima, reaktorskim posudama i drugim pojmovima koje su obrađivali na časovima fizike.

Poslije uvodne prezentacije i predavanja gimnazijalci su krenuli u obilazak NE “Krško” zajedno s profesoricom Biserkom Mešanović. Obilazak je trajao 90 minuta, a učenici su najviše fascinirani kontrolnom sobom u kojoj uposlenici nadziru kompletan rad elektrane.

Pozdravljamo se s još jednom generacijom: Sretno, dragi naši maturanti!

Svečana dodjela diploma maturantima JU Gimnazije „Bihać“ upriličena je u atrijumu škole 20…