Gimnazijalci ostvarili izvrsne rezultate na Kantonalnom takmičenju iz matematike

Danas je održano Kantonalno takmičenje iz matematike u Drugoj srednjoj školi u Cazinu, a naši učenici su ostvarili zapažene rezultate.

Takmičenje je koncipirano na osnovu NPP-a podijeljenog po razredima (I; II; III; IV), a  učenici Gimnazije „Bihać“ ostvarili su sljedeći plasman:

I razred

(mentor: Mušić Muharem,prof.)

Alen Hrnjić prvi četvrto mjesto
Ena-Esma Toromanović prvi peto mjesto
Belma Alagić prvi devetnaesto mjesto

II razred

(mentor: Jusanović Alma, prof.)

Deni Kulenović drugi četvrto mjesto
Haris Zirić drugi šesto mjesto

III razred

(mentor: Muminović Semira, prof.)

Neira Ćehić treći drugo mjesto
Adna Ćehajić treći šesto mjesto
Nimaj Dupanović treći osmo mjesto

IV razred

(mentor: Mušić Muharem, prof.)

Samra Behić četvrti prvo mjesto
Maida Horozović četvrti drugo mjesto
Una Adilović četvrti peto mjesto

Federalno takmičenje iz matematike održat će se 30.3.2019. godine na PMF-u u Sarajevu, a našu školu će predstavljati: Hrnjić Alen, Kulenović Deni, Ćehić Neira, Behić Samra i Horozović Maida.

Čestitamo učenicima i njihovim mentorima (Jusanović Almi, Muminović Semiri, Mušić Muharemu) i želimo im mnogo sreće na predstojećem takmičenju.

Još jedan odličan rezultat: Gimnazijalci drugi na regionalnom takmičenju “Most matematike”

U Vrnjačkoj Banji 18. i 19. maja 2019. godine održano je finale kviza “Most matemati…