Gimnazija “Bihać”- škola s najviše priznanja na Završnoj smotri znanja, sposobnosti i stvaralaštva Unsko-sanskog kantona

• 26. završna smotra znanja, sposobnosti i stvaralaštva učenika srednjih škola Unsko-sanskog kantona održana je 29. aprila u prostorijama Mješovite srednje škole “Bosanski Petrovac”. Na svečanoj manifestaciji uz prigodan kulturno-umjetnički program dodijeljena su priznanja najuspješnijim učenicima i mentorima za ostvarene rezultate u školskoj 2018/2019. godini.

JU Gimnazija “Bihać” je ove školske godine dobila ukupno šesnaest priznanja iz različitih naučnih područja što je adekvatan pokazatelj uspješnog rada učenika, nastavnika i uprave naše škole.

Na pomenutoj manifestaciji dodijeljena su sljedeća priznanja:

Prvo mjesto: Samra Behić, mentor Muharem Mušić

Drugo mjesto: Nejra Ćehić, mentor Semira Muminović; Maida Horozović, mentor Muharem Mušić

Bosanski/hrvatski/srpski jezik i književnost

Prvo mjesto: Ena Mahmutović, mentor Dženana Selimović

Drugo mjesto: Ema Selimović, mentor Dženana Selimović

Njemački jezik i književnost

Prvo mjesto: Mersa Keškić (nivo C1), mentor Jasmina Midžić

Fizika

Prvo mjesto:Ema Selimović, mentor Sanja Mihić

Drugo mjesto: Ena Esma Toromanović, mentor Sanja Mihić, Farah Hesham Nafi, mentor Sanja Mihić, Samra Behić, mentor Biserka Mešanović

Treće mjesto: Lamija Ibrahimpašić, mentor Sanja Mihić

Civitas “Ja građanin”

Drugo mjesto: IIIc, mentor Memnuna Mahić

Treće mjesto: Mirza Mahmutović, mentor Ines Hirkić

Biologija

Drugo mjesto: Anda Šabanac, mentor Samija Jugo

Hemija

Prvo mjesto: Alen Hrnjić, mentor Fadil Zećirević

Islamska vjeronauka

Prvo mjesto: Izabelda Talić, mentor Senad Nahić

Ovakvim plasmanima JU Gimnazija”Bihać” je još jednom dokazala da je najbolja srednja škola u Unsko-sanskom kantonu i da se kontinuiranim radom, zalaganjem, nastavnim i vannastavnim aktivnostima postižu vrhunski uspjesi.

Na takmičenjima su najbolje rezultate postigli učenici III a (ukupno šest priznanja) i njihova razrednica Sanja Mihić (četiri priznanja) te im ovim putem upućujemo najiskrenije čestitke. Također napominjemo da je učenica Mersa Keškić (IIIa) na Državnom takmičenju iz njemačkog jezika osvojila prvo mjesto na nivou C1. Mersi i njenoj mentorici Jasmini Midžić čestitamo na vrhunskim rezultatima i s ponosom ističemo činjenicu da naša škola ima i državnog prvaka iz ove oblasti.

Naposljetku, možemo biti ponosni na naše učenike, profesore i upravu škole, ali ovogodišnji uspjesi trebaju nam biti podstrek da u budućnosti budemo još bolji jer obrazovanje je najmoćnije oružje kojim možemo mijenjati svijet.

Novinarska sekcija, JU Gimnazija “Bihać”

Druženje s prijateljskom školom iz Francuske

JU Gimnazija „Bihać“ već godinama prakticira druženja sa srednjim školama iz različitih dr…