Federalno takmičenje iz matematike

Početkom mjeseca maja održana su online kvalifikaciona takmičenja za Federalno takmičenje iz matematike. Učešće kroz kvalifikacije izborili su Dženan Midžić (2. razred), Alen Hrnjić (3. razred), te Deni Kulenović i Harun Hadžić učenici 4. razreda.

U subotu,  22.5.2021. godine održano je Federalno takmičenje iz matematike za učenike srednjih škola. Zbog epidemiološke situacije takmičenje je održano u četiri grada : Bihać, Sarajevo, Tuzla i Mostar. Našu školu su predstavljali Alen Hrnjić i Deni Kulenović dok Dženan i Harun nisu mogli uzeti učešće jer su učestvovali na Državnom takmičenju iz fizike koje je održano istog dana. Učenici Alen Hrnjić i Deni Kulenović ostvarili su zapažene razultate. Alen Hrnjić je ostvario plasman na 10.mjesto, a Deni Kulenović na 18.mjesto.

Učenicima i mentorima čestitamo i zahvaljujemo na trudu i želji da našu školu predstave u što boljem svjetlu.

Komemoracija profesoru Fadilu Zećireviću

Obavještavamo javnost da nas je danas napustio kolega Fadil Zećirević, profesor hemije. Bi…