Federalno takmičenje iz matematike

0
132

   Početkom mjeseca maja održana su online kvalifikaciona takmičenja za Federalno takmičenje iz matematike. Učešće kroz kvalifikacije izborili su Dženan Midžić (2. razred), Alen Hrnjić (3. razred), te Deni Kulenović i Harun Hadžić učenici 4. razreda.

    U subotu,  22.5.2021. godine održano je Federalno takmičenje iz matematike za učenike srednjih škola. Zbog epidemiološke situacije takmičenje je održano u četiri grada : Bihać, Sarajevo, Tuzla i Mostar. Našu školu su predstavljali Alen Hrnjić i Deni Kulenović dok Dženan i Harun nisu mogli uzeti učešće jer su učestvovali na Državnom takmičenju iz fizike koje je održano istog dana. Učenici Alen Hrnjić i Deni Kulenović ostvarili su zapažene razultate. Alen Hrnjić je ostvario plasman na 10.mjesto, a Deni Kulenović na 18.mjesto.

Učenicima i mentorima čestitamo i zahvaljujemo na trudu i želji da našu školu predstave u što boljem svjetlu.

Comments are closed.

Pročitaj i ovo

Komemoracija profesoru Fadilu Zećireviću

Obavještavamo javnost da nas je danas napustio kolega Fadil Zećirević, profesor hemije. Bi…