Ema Selimović ovogodišnji predstavnik BiH na prestižnom ljetnom programu u Americi

9
694

Američka ambasada u Sarajevu od 2006. godine uspješno implementira program „Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Initiative: Summer Institutes for Youth“. 
Naime, radi se o jednomjesečnom ljetnom programu za srednjoškolce koji se realizira u Sjedinjenim Američkim Državama, a cilj je uspostavljanje jačeg odnosa između mladih ljudi iz Evrope i Sjedinjenih Američkih Država, kao i suočavanje s izazovima 21. stoljeća. 

Ove godine  mogućnost učešća  ima jedan učenik/ca iz Bosne i Hercegovine, tačnije iz Doboja ili Bihaća.

26. februara 2019. godine, u Američkom kutku u Doboju i Bihaću, obavljeni su intervjui i naša učenica  Ema Selimović izabrana je kao predstavnica Bosne i Hercegovine za ovaj prestižni program koji će se realizirati u junu i julu 2019. godine. 

 Emi Selimović, učenici trećeg razreda Gimnazije „Bihać“, želimo mnogo sreće na predstojećem putovanju  i da sebe i našu školu pokaže u najljepšem svjetlu.

Comments are closed.

Pročitaj i ovo

Profesorice JU Gimnazije “Bihać” u posjeti CERN-u

Od 4. do 8. februara 2020. godine grupa bh. profesora fizike učestvovala je u “Prvom bosan…