Dan učitelja

Učitelji će i ove godine širom svijeta, 5.oktobra obilježiti Svjetski dan učitelja. Ovaj dan se obilježava od 5.oktobra 1966. godine, kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja sadržana zahtjevima za dobrog učitelja-nastavnika.

Na osnovu Nastavnog kalendara za školsku 2017/18. godinu i preporuke sindikata, Svjetski dan nastavnika na Unsko-sanskom kantonu u osnovnom i srednjem obrazovanju i odgoju USK obilježiće se kao radni a ne nastavni dan, pa tako i u našoj školi neće biti redovne nastave.

Naime, škola će na osnovu gore navedenog kalendara i preporuke, što je uostalom i višegodišnja praksa, organizovati aktivnosti sa kojima će se na dostojan način obilježiti ovaj dan.

Vozim iako ne hodam

Savez udruženja paraplegičara i oboljelih od dječije paralize Unsko-sanskog kantona u Gimn…