Bihaćki gimnazijalci učestvovali u TV serijalu „Perspektiva“

1
607

Bihaćki gimnazijalci učestvovali u TV serijalu „Perspektiva“

„Perspektiva“ je TV serijal koji se bavi pitanjima mladih i njihovim problemima. Snima se u BiH, Hrvatskoj, Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji i emituje na više od 30 TV stanica u regionu.

Gimnazija „Bihać“ je zajedno s Mješovitom srednjom školom učestvovala u snimanju jedne epizode dokumentarnog serijala „Perspektiva“. Učenici su imali priliku sudjelovati u raspravi s fokusom na aktuelni položaj mladih u BiH, migrantsku krizu, međuvršnjačko nasilje i ljudska prava. Serijal se snimao tri dana, dva dana u prostorijama JU Gimnazije „Bihać“ i jedan dan u Mješovitoj srednjoj školi u Bihaću. Moderator emisije je bio Edo Maajka, poznati bosanskohercegovački hip-hoper.

Gimnazijalci su otvoreno iznosili svoje stavove i još jednom pokazali da sebe vide kao aktivne učesnike u rješavanju društvenih problema u svojoj zajednici.

Ines Bezdrob

Comments are closed.

Pročitaj i ovo

JU Gimnazija “Bihać” prva i na Kantonalnom takmičenju iz islamske vjeronauke

U petak, 12.4.2019. godine, u Sanskom Mostu je održano Kantonalno takmičenje iz islamske v…