Bihaćki gimnazijalci učestvovali u TV serijalu „Perspektiva“

1
667

Bihaćki gimnazijalci učestvovali u TV serijalu „Perspektiva“

„Perspektiva“ je TV serijal koji se bavi pitanjima mladih i njihovim problemima. Snima se u BiH, Hrvatskoj, Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji i emituje na više od 30 TV stanica u regionu.

Gimnazija „Bihać“ je zajedno s Mješovitom srednjom školom učestvovala u snimanju jedne epizode dokumentarnog serijala „Perspektiva“. Učenici su imali priliku sudjelovati u raspravi s fokusom na aktuelni položaj mladih u BiH, migrantsku krizu, međuvršnjačko nasilje i ljudska prava. Serijal se snimao tri dana, dva dana u prostorijama JU Gimnazije „Bihać“ i jedan dan u Mješovitoj srednjoj školi u Bihaću. Moderator emisije je bio Edo Maajka, poznati bosanskohercegovački hip-hoper.

Gimnazijalci su otvoreno iznosili svoje stavove i još jednom pokazali da sebe vide kao aktivne učesnike u rješavanju društvenih problema u svojoj zajednici.

Ines Bezdrob

Comments are closed.

Pročitaj i ovo

Druženje za pamćenje: Gimnazija “Bihać” organizator još jednog susreta “Putevima prijateljstva”

JU Gimnazija “Bihać” je u vremenskom periodu od 9. do 14. juna 2019. godine bi…