4. april – Međunarodni dan borbe protiv mina

U sklopu obilježavanja Međunarodnog dana borbe protiv mina jučer je u prostorijama Doma armije u Bihaću održana edukativna prezentacija s ciljem povećanja svijesti o minama i drugim eksplozivnim napravama.

Unutar same prezentacije učenicima su se predstavili predstavnici Ministarstva civilnih poslova BiH, koji su uspješno pojasnili različite pojmove vezane uz temu. Kvalitetna prezentacija potkrijepljena je posebnim praktičnim primjerom deminiranja izvedenog u parku ispred Doma.

Po reakcijama učenika zaključili smo da je prezentacija o minama bila izuzetno uspješna, naročito iz razloga što je bila obogaćena brojim poukama za ove, ali i buduće generacije.

Vozim iako ne hodam

Savez udruženja paraplegičara i oboljelih od dječije paralize Unsko-sanskog kantona u Gimn…